תחום הליבה

תכנית הבסיס של ארגון חמש אצבעות המהווה את יסודות השיטה הפיזית-מנטלית. תכנית הליבה מעצבת היבטי חוסן רבים בקרב בני נוער בגילאים 20-12 ומייצגת את התחום המרכזי והרחב ביותר של הארגון, המעניקה הזדמנות לבני נוער רבים להיחשף ולקחת חלק.

איך התחלנו

קבוצת הליבה הראשונה של חמש אצבעות קמה בהרצליה בספטמבר 2014. 14 בני נוער שהגיעו לאימון ראשון, נפגשו והתגבשו לכדי בניית הקבוצה הראשונה של חמש אצבעות ומאז נפתחו קבוצות חדשות ונוספות מדי שנה, המתבססות על אותם ערכים ודרך פעולה. 

למרות המכנה המשותף הזהה, במהלך השנים עברו קבוצות הארגון תהליכי התאמה מבחינה גופנית, מנטלית, חינוכית ומקצועית בהתאם לשינויים הנדרשים, ההשפעות הסביבתיות ותהליכי הלמידה הארגוניים אותם חווינו.

דרך פעולה

קבוצות הליבה לוקחות חלק בתכנית שנתית, המכילה היבטים גופניים, מנטליים וחינוכיים. במהלך כל חודש, כל קבוצה מקיימת עשרה אימונים כשבפריסה השנתית הילדים לוקחים חלק בפעילויות אקסטרה ואירועי שיא בארגון. 

מתוך התכנית השנתית והחודשית, נגזרים האימונים היומיים. ההכנה לאימון מותאמת ע"י חיבור מיטבי בין השיטה, המאמן והקבוצה. מטרת קבוצות הליבה היא לייצר עבור המתאמנים סביבה מקדמת, המאפשרת לכל אחד ואחת למקסם ולממש את היכולות והשאיפות האישיות.

מוקדי הפעילות של קבוצות הליבה

קבוצות הליבה של חמש אצבעות פועלות ביישובים הבאים – עמק חפר, כוכב יאיר, רעננה, הרצליה, כפר-סבא, אבן יהודה, זכרון-יעקב וכפר יונה.

עדכונים אחרונים מתחום הליבה

תחום חטיבות הביניים

בשנתיים האחרונות מפעיל הארגון תכנית נוספת בתחום הליבה, אשר פונה לנערים ונערות בגיל חטיבות הביניים. התחום מותאם ברמת התכנים והעומס לגיל חטיבות הביניים, כל זאת כמובן עם תכנים ומסרים בעלי מכנה משותף לתחום הליבה הכולל.