מכינת חמש אצבעות

"כיום, הכישרון המתבקש ביותר בעולם המודרני – הוא האופי".

מכינת חמש אצבעות ממוקמת במרכז חמש אצבעות בזיכרון יעקב. המכינה מתבססת על השיטה הפיזית-מנטלית של ארגון חמש אצבעות המסייעת לנו לבנות גישה, חברה חזקה יותר ובסוף גם תרבות. תהליך זה, פוגש את חניכי המכינה במגוון האימונים, בחיים כקבוצה, בתכנים היומיומיים ובביצוע פרויקטים כגון למידה של נושאים מגוונים, עשייה למען הקהילה, העברת תכנים לקבוצה, ציונות ואהבת הארץ, פעילות פיזית-מנטלית, יוזמות של החניכים ועוד. 

חזון

חניכי המכינה יחיו את שיטת חמש אצבעות ובעזרתה יוכלו לממש את הפוטנציאל האישי שלהם. גולת הכותרת של מימוש הפוטנציאל, הינה פיתוח ביטחון עצמי וחוסן פנימי של האדם בעצמו. אדם זה, בעל החוסן והביטחון העצמי, יוכל לפעול לטובת חברה ערכית יותר ולגרום לשינוי תרבותי/תפיסתי בסביבתו. 

ההשפעה האמיתית על החברה הישראלית תגיע מכל אחד ואחת מאיתנו – מהאזרחים ועד המנהיגים. אנו מאמינים שבני הנוער הם העתיד של מדינת ישראל ולכן כדי ליצור שינוי חברתי/תרבותי אמיתי עלינו להשקיע קודם כל בחינוך וביצירת משמעות.

לכל העדכונים האחרונים ממכינת חמש אצבעות

דרך פעולה

המכינה מתפרסת על פני 40 שבועות – ביניהם שבועות חוץ/שגרה/נושא – בהם חווים החניכים תכנים מעולמות תוכן שונים כאשר בכל אחד מהם באה לידי ביטוי תפיסת "חמש אצבעות" – יצירת הרגלים שיגרמו לי לעשות מה שאני עושה על הצד הטוב ביותר.

* למידה – מפגש עם מגוון עולמות תוכן (היסטוריה, צבא, אתיקה, חינוך, רטוריקה ועמידה מול קהל..), תוך מתן דגש על העולם הגופני ושיטת חמש אצבעות. חינוך תמידי לסקרנות, ולרצון ללמוד מכל אדם שפוגשים. אנו מאמינים שכדי שאדם יוכל להשפיע הוא חייב ידע.

* אורח חיים ספורטיבי – עיסוק תמידי באימונים פיזיים-מנטליים אותם חווים החניכים, בשגרה ובשבועות חוץ. אווירה ספורטיבית שגורמת לכל אחד לרצות להשתפר בצד הגופני, ואותו רצון להשתפר משפיע ומקרין על כל תחומי החיים.

* עשייה – הרחבת התודעה של ארגון חמש אצבעות ברחבי הסביבה והארץ, זאת דרך השתתפות בפעילות הארגון בכל מקום – דרך אימוני הליבה, סמינרים שמתקיימים בשטח המכינה, ועוד. בנוסף לכך עשייה קבועה למען הקהילה באזור זכרון יעקב ועשייה התנדבותית בשבועות חוץ ברחבי הארץ.

איך התחלנו?

מכינת חמש אצבעות קמה מתוך צורך שעלה על-ידי מתאמני קבוצות הליבה. הצורך בקרב המתאמנים בא לידי ביטוי ברצון שלהם לחוות את חמש אצבעות בדרך יותר מקצועית ואינטנסיבית, בהשוואה לפעילות הליבה שכוללת מספר מפגשים שבועיים. 

במהלך מחנה אימון בחודש פברואר 2017, נשאלו מתאמני הליבה איפה הם רואים את חמש אצבעות בעוד חמש שנים. מרבית המתאמנים התייחסו לפתיחת מכינת חמש אצבעות, אשר תהיה לבית לארגון והמשך ישיר לפעילותו. בכך, תסייע המכינה להפיץ את שיטת חמש אצבעות ותפיסתה. בספטמבר 2018, נפתח המחזור הראשון של מכינת חמש אצבעות.