פודקאסט חמש אצבעות, פרק 12

אוגוסט 9, 2020

"יש כאן הזדמנות מדהימה להמון ילדים, שכמוני, חווים את העולם של הילד השמנמן, שקשה לו, לא תמיד משתפים אותו, אותו ילד שמנמן עם משקפיים ולא משתפים אותו, שמדי פעם חוטף מכות וסובל – הספורט מציל לאותם ילדים את החיים, לא רק בהיבט שהם יכולים לרוץ והם ספורטאים, אלא ביכולת שלך לעמוד על הקו. העמידה על הקו מראה לך נקודת התחלה וברגע שאתה בוחר לעמוד בדבר כלשהו על הקו – אתה מתמודד. יש לך את הדרך לעשות, אתה מתמודד עם הדרך, ויש לך בסוף את הסיום – ומכאן, אני אישית לקחתי את זה לכל מקום בחיים." (ישי לייזר)

ישי לייזר היה קצין האימון הגופני של סיירת מטכ"ל במשך 17 שנים, עד לחודש דצמבר 2018. מעבר להיותו חלק מיחידה שמתנהלת כארגון מקצועני ברמה הגבוהה ביותר, ישי מהווה עבורנו דוגמה לתשוקה, עשייה, צמיחה מהשטח, צניעות, למידה מתמדת ואולי חשוב מכל – ציונות.

איזה תהליך עשה הילד השמנמן מרמת גן עד שהגיע ליחידה הכי מובחרת בצה"ל, מה כל אחד מאיתנו צריך ללמוד מאותו תהליך, איך המחנך שלו בכיתה ז' שינה לו את החיים, איך הוא מקשר בין חינוך, ספורט ועיצוב הלוחם, במה הוא נחשב לפורץ דרך בצה"ל, מה סוד ההצלחה בעיניו של סיירת מטכ"ל ומה הוא חושב על שירות נשים בסיירות וביחידות המיוחדות.

פרק מיוחד במינו, שלכל מתאמן, בן נוער, הורה ואיש חינוך יש מה לקחת ממנו.

כל פרקי הפודקאסט של חמש אצבעות נמצאים בעמוד החומר המקצועי באתר שלנו – לכניסה לחצו כאן