סיכום מחזור א' של מחנה חמש אצבעות

אוגוסט 17, 2020

מסוגלות אישית | מציאת ייחודיות | יכולת השפעה

ביום חמישי שעבר הסתיים המחזור הראשון של מחנה הקיץ שהתקיים בהרצליה במשך שלושה ימים במתכונת של קפסולות לפי הנחיות משרד הבריאות.

בכל שנה בחודשי הקיץ, המתאמנים לוקחים חלק במחנה פיזי מנטלי אשר מסכם תהליך שנתי שאותו עוברים המתאמנים בקבוצות הליבה הבנוי משלושה שלבים עיקריים.

השלב הראשון – התמקד בבניית המסוגלות האישית דרך היכולת האירובית.
בשלב זה עברנו אימונים ודיונים סביב נושא המסוגלות האישית אשר מהווה בסיס בתהליך של אדם ליצירת תחושת ביטחון עצמי והיכולת להתמודד עם מטלות מורכבות ופשוטות במהלך חייו.

השלב השני – התמקד במציאת הייחודיות דרך מרכיב הכוח.
במהלך היום העלינו שאלות לגבי הייחודיות של כל אחד, דרך המילה אדם אשר שונה משאר המילים בהיותה מילה שנמצאת רק ביחיד ולא ברבים הבנו שעל מנת להתפתח כאנשים וכקבוצה אנחנו צריכים להיות מודעים לייחודיות שבנו ולדעת להביא אותה לידי ביטוי בכל מקום שאנחנו נמצאים.

השלב השלישי – לאחר שני שלבים שהתמקדו בגוף ראשון "אני" – תחושת המסוגלות העצמית, מציאת הייחודיות עברנו לשלב השלישי אשר עוסק בהשפעה דרך היכולת האנאירובי.
הבנו שרק כאשר אדם רוכש ביטחון עצמי גבוה הוא יכול לעבור לשלב ההשפעה, לעבור מהמילה "אני" למילת הרבים "אנחנו" , לעבור מתרבות המה טוב לי לתרבות המה טוב לנו.

במהלך המחנה לא הנחנו נקודות ולא שמנו סימני קריאה אלא בעיקר הצבנו סימני שאלה, במטרה לגרום לילדים לחשוב ולייצר תובנות עצמאיות.
מטרת המחנה היא לא לגרום למתאמנים להיות ספורטאים יותר טובים אלא אנשים יותר טובים שחושבים, סקרנים, מעריכים ,מלאי תשוקה ומבינים את כוחה של ההתמדה לאורך זמן וכל זאת על ידי הפעילות הגופנית אשר יוצרת חיבור עמוק בין הגוף לנפש.

מחנה הקיץ ממשיך למחזור השני אשר מתקיים בין התאריכים 18-20.8.
ההרשמה פתוחה ורלוונטית לכולם !
אל תחמיצו הזדמנות להשתפר וללמוד על עצמכם עוד קצת.