"אנשים רגילים, עושים דברים בלתי רגילים"

יוני 14, 2020

בשבוע החולף, מחזור ב' של המכינה קיים ערב לציון סיום השנה. הערב, שנערך באודיטוריום "יונתן" הסמוך למכינה, כלל דברי ברכה, סיכום וכמובן את הצגת החניכים, רגע לפני שהם חותמים את החלק הזה ועוברים לשלב הבא בחייהם. במהלך ההצגה, פרסו החניכים בפני ההורים ושאר הנוכחים מספר אירועים משמעותיים שחוו כיחידים וכקבוצה מהשנה שחלפה.

מעבר לחיי היום יום ניסינו להעביר את הקשיים הרגשיים של החניכים שהם חלק בלתי נפרד ממסע כזה אך יחד עם זו הינם חלק מתהליך מלא עוצמות וכיבוש פסגות אישיים.

את התוכן של הערב כתבו ועיבדו החניכים יחד עם שותף לדרך של הארגון גידי דודי. עבודת הכתיבה והעלאת הערב ערכה כארבעה שבועות, בהם יצרו החניכים תהליך של חשבון נפש על החוויה השנתית והמחשה של מהו בוגר של מכינת חמש אצבעות.

"המשרד" – אחת מהסצנות המרכזיות דרכה שיקפו חניכי המכינה את, ההתמודדות היום – יומית של של אנשי החינוך עם קשיי החניכים לאורך השנה. ההתלבטויות, הדאגה והרצון תמיד להסתכל קדימה מעבר לרגע בכדי לעזור לעצב ולקדם כל אחד מהחניכים.

"בחזרה לעתיד" – ראם שמואלי, ירדן אונגר, תמר אור כהן, ורן סקורצ'רו נפגשים 20 שנה אחרי לפגישת מחזור. שם הם מתארים את חייו של בוגר המכינה. עורך דין, מנהל פניימיה לקשישים בסיכון, קוסמטיקאית, ואחד שפשוט גר בארה״ב. המסר הוא ברור – תבחר לעשות את מה שאתה עושה עם תשוקה ואמונה שלמה בדרך ותמיד ניתן למצוא גם שילוב של שליחות ומעורבות חברתית ואולי במילים אחרות: חמש אצבעות זה לכל החיים.

לא פשוט להעביר שנה של תהליך ועוצמות ב 90 דקות אך חניכי המכינה הצליחו לרגש ולתת למשפחות ולמאמני הארגון את ההרגשה הפנימית והכרת התודה על מה שעברו.

אנחנו מאחלים הרבה הצלחה ל- 25 בוגרי מחזור ב' של מכינת חמש אצבעות, ולאלו שממשיכים לשנה ב' בתוך הארגון. אנחנו גאים בכם ובתהליך שכל אחד ואחת מכם עבר בשנה האחרונה. מקווים שתדעו לקחת את אותם חוויות למקום פנימי של אמונה שלמה בעצמי ותרומה חברתית, תמיד כאן בשבילכם.